Szkoła Ewangelizacji św. Andrzeja


Witaj na stronie SZKOŁY EWANGELIZACJI ŚWIĘTEGO ANDRZEJA w Żarach.

facebook-banner

Jesteśmy grupą ludzi, których Bóg powołał w różnych momentach życia do wspólnego dzieła – Nowej Ewangelizacji.

Prowadzimy kursy w metodologii SESA.

A więc – o co chodzi z tą całą SESA?
Szkoły Ewangelizacji Świętego Andrzeja są odpowiedzią ludzi Kościoła na wezwanie Jezusa:
„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” Mk 16,15
Jest to projekt formacji duchowej w Kościele Katolickim, którego celem jest po prostu skuteczne głoszenie Ewangelii.
O potrzebie Nowej Ewangelizacji mówił już św. Jan Paweł II, który nawoływał nas, by ewangelizować. Właśnie to jest naszym głównym zadaniem.
Wszystkie szkoły opierają się na wspólnej metodologii, której twórcą jest Jose Prado Flores.

Pierwsza Szkoła Ewangelizacji Świętego Andrzeja powstała w 1980 roku w Meksyku, z inicjatywy Jose Prado Floresa, który po dzień dzisiejszy jest jej dyrektorem. Od tego czasu na 5 kontynentach powstało 2000 szkół w diecezjach, przy parafiach albo przy domach rekolekcyjnych – tak, jak nasza ;).

Historia Szkoły Nowej Ewangelizacji w Żarach sięga lat 90 ubiegłego wieku. 😉
Kilku księży, paru kleryków i spora grupa ludzi świeckich dość intensywnie poszukiwała sposobu na głoszenie Ewangelii współczesnemu człowiekowi. W 1995 roku poprowadzili rekolekcje dla około 100 młodych osób – troje z osób prowadzących kilka dni wcześniej wróciło z Kursu Paweł. Rzucała się w oczy ich niesamowita gorliwość w głoszeniu Ewangelii i nowe środki wyrazu, które do tego celu były przez nich wykorzystywane. Okazało się, że śmietnik, dubeltówka i inne raczej niekojarzone wcześniej z Panem Bogiem przyrządy nadają się do tego celu wyśmienicie. Część z nas miała wtedy nie więcej niż 4 lata, jednak ci nieco starsi, obecni na tym spotkaniu poczuli wtedy, że Bóg ich do czegoś zaprosił. Z czasem zaczęło się klarować, czym było to Boże zaproszenie.
Od tamtego czasu przez wiele lat współpracowaliśmy z SNE św. Tymoteusza w Gubinie prowadząc kursy w metodologii Szkół Ewangelizacji Świętego Andrzeja. Doświadczaliśmy w tym czasie, że Słowo Boga jest żywe i skuteczne. Bóg pokazywał nam też to, jak bardzo chce wchodzić ze swoją Dobrą Nowiną, do życia każdego człowieka.

Słowo Boże biegnie w świat – my pobiegliśmy razem z Nim do Kunic Żarskich.

Każdego dnia Bóg zaprasza Ciebie do przygody życia. On chce Cię przez tą przygodę bezpiecznie prowadzić, niezależnie od tego na jakim etapie życia duchowego właśnie się znajdujesz.

Jeśli chcesz Mu na to pozwolić, zapraszamy Cię na kursy ewangelizacyjne, które będą się pojawiać na naszej stronie.

Viva Cristo Rey – Niech żyje Chrystus Król!