Psychoterapia


WARSZTATY „ŻEBY PEŁNIEJ ŻYĆ”

Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w grupowych warsztatach terapeutyczno-rozwojowych, przeznaczonych dla osób w wieku od 25 do 50 lat, które chcą zatrzymać się przy sobie, aby żyć pełniej w relacji z samym sobą, z Bogiem i z drugim człowiekiem. Warsztaty pomagają pogłębić znajomość siebie (kim jestem, czego potrzebuję, o czym informuje mnie to, co czuję) w perspektywie poprawy jakości codziennego życia. Dają nie tylko jednorazowe doświadczenie i wiedzę, ale wyposażają w narzędzia samodzielnej pracy ze sobą.

Program warsztatów jest realizowany w ramach 5 weekendowych zjazdów. Każdy rozpoczyna się kolacją w piątek o godz. 17:30, a kończy obiadem w niedzielę ok. 14:00. Pierwsze dwa weekendowe spotkania nie obligują jeszcze do uczestniczenia w całym programie. Osoby, które zdecydują się na udział w kolejnych zajęciach, stworzą warsztatową grupę zamkniętą. Oto terminy zjazdów (nie do zmiany):

13-15.01.2017

17-19.02.2017

10-12.03.2017

12-14.05.2017

9-11.06.2017

Każdy zjazd (w tym mieszkanie, wyżywienie i zajęcia warsztatowe) kosztuje 300 zł płatne na miejscu.

Prowadzący: Magdalena Drozd i Ks. Tomasz Matyjaszczyk – psychoterapeuci w podejściu integratywnym w ujęciu chrześcijańskim.

Kontakt, bliższa informacja i zapisy:

Magdalena Drozd 695 507 520 (czwartki w godz. 18-21) oraz e-mail: drozdmagdalena78@gmail.com

Możesz hojnie „dawać siebie”, o ile siebie „masz”- siebie przyjmujesz; możesz realizować wezwanie Jezusa, by „zaprzeć się samego siebie”, o ile wcześniej wiesz, kim jesteś; i możesz tym piękniej i mądrzej kochać swojego bliźniego, im bardziej siebie rozumiesz i kochasz. Jeśli masz poczucie, że zamiast żyć pełnią życia, żyjesz pod presją walki o przeżycie, przetrwanie, mimo że niewiele wokół naprawdę Ci zagraża… Jeśli zauważasz, że budujesz swoją codzienność „w reakcji” wobec emocji, zachowań, decyzji innych ludzi, a niewiele w Twoim życiu Ciebie- Twoich marzeń, Twoich planów, Twoich decyzji, Twoich inicjatyw. Jeśli odkrywasz, że pod ciągłym (u)śmiechem ukrywasz strach, smutek, gniew… i widzisz, że tak jest od lat… Jeśli potrafisz dbać o wszystkich wokół i dzielnie znosisz przeciwności losu, ale brakuje Ci sił i szkoda Ci czasu, żeby troszczyć się o siebie samego… Jeśli po kolejnym intensywnym dniu wybawiania innych z kłopotów, opadasz bez sił i nie rozumiesz przytłaczającego Cię smutku… Jeśli masz wrażenie, że nie możesz „rozwinąć skrzydeł”, żeby żyć tak, jakbyś tego chciał, bo od lat niesiesz w sobie coś, co Cię blokuje – jakiś ciężar, którego być może nie rozumiesz…. … to być może nasza propozycja jest właśnie dla Ciebie.

W programie korzystamy z kilku podejść terapeutycznych, a wszystkie one zakorzenione są w podejściu integratywnym chrześcijańskim. W czasie zjazdu jest możliwość uczestniczenia w codziennej Mszy Świętej.

Osoby, które uczestniczą w terapii lub/i są poddane leczeniu psychiatrycznemu a chcą uczestniczyć w warsztatach, proszone są o wcześniejszą konsultację ze swoim psychoterapeutą lub/i lekarzem prowadzącym i poinformowanie o tym przy zapisach.